Kdo platí vašeho finančního poradce?

Finanční poradenství se dlouhodobě pere s reputací, kterou mu vytvořili pyramidně fungující poradci s malými zkušenostmi. Ti se nejenže objevují jako houby po dešti, ale navíc nabízí různé produkty bez rozmyslu a na počkání. Co je na tom špatně?

Aby takový brigádník splnil cíle svého zaměstnavatele, tak pojistí své rodiče, prarodiče, sourozence a také všechny kamarády pro případ, že z nebe začnou padat trakaře. Na kvalitní poradenství nemá zkušenosti, a tak své zákazníky získává výhodnými nabídkami. Dělat to tak musí, jinak by provizi nezískal. 

Dokud poradce funguje ve spolupráci s nějakou institucí, může své služby nabízet zdarma. O jeho honorář se postará provize za sjednané produkty. Co ale od takové služby můžeme očekávat? A uslyšíme to, co nám doopravdy pomůže, nebo jenom to, co slyšet chceme?

Pro koho finanční poradce pracuje?

Řada klientů si neuvědomuje, v koho zájmu finanční poradce ve skutečnosti jedná, a tak jeho služby přijímá s povděkem. Odborník by nám přece neporadil špatně a ve výsledku je každá rada lepší než žádná. Obrací se na něj proto s různými otázkami a doufají, že právě on jim pomůže se správně rozhodnout. 

Jak vysokou si můžeme vzít hypotéku? Měli bychom se pojistit? Jak máme pojistit naše děti? Která banka je nejlepší? Zjistíme na internetu všechno, co potřebujeme?

Poradce se pod palbou takových otázek velmi rychle dostává do nepříjemné situace. Na jednu stranu by svým klientům rád pomohl podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, na druhou stranu ale potřebuje prodat takový produkt, který mu přinese nejlepší provizi. Stejně jako klienti i on musí řešit, aby na konci měsíce zaplatil svůj život a provozní náklady.

 

Stačí si správně vybrat

Co tedy dělat, pokud podobné dotazy trápí i vás? Pravděpodobně se vám vyplatí si vybrat takového poradce, kterému za jeho názory sice zaplatíte, ale u kterého budete mít jistotu, že sleduje jenom vaše osobní zájmy. Takový poradce má vhled do celého finančního trhu a je schopný vaše finance spravovat tak, aby pracovaly pro vás. 

Na stejném principu fungujeme i ve finally! Společně dlouhodobě vytváříme cestu k finanční nezávislosti jak pro nás, tak pro naše klienty. Inspiraci při tom hledáme v zahraničí, kde jsou služby finančního poradenství placené klienty již mnoho let. 

Chceme být pro naše klienty spojencem, který má všechny odpovědi a může si dovolit je předat dál. Věříme, že finanční poradce, na kterém neleží existenční tlak a nutnost získat provizi, se může lépe soustředit na to, co je pro klienta nejlepší. A klient, který takovou službu získá, brzy zjistí, že se mu ta počáteční investice nakonec mnohonásobně vrátila. A tak jsme ve výsledku spokojení všichni.

 

Zajímá vás více? Chcete s námi probrat nastavení svých vlastních financí?